%d8%a2%d8%b1%d9%85-%d8%ac%d8%b4%d9%86%d9%88%d8%a7%d8%b1%d9%87

سید رضا مقیمی اصل


سید رضا مقیمی اصل یکی از کارآفرینان برتر صنعتی کشور و یکی از قهرمانان صنعتی کشور در ساخت قطعات تحریم شده است. وی مدیرعامل کارخانجات تولیدی شرکت مهراصل است که شامل ۱۵ کارخانه می شود.
زندگینامه سید رضا مقیمی اصل :

سید رضا مقیمی اصل یکی از قهرمانان صنعتی کشور در ساخت قطعات تحریم شده، محسوب می شود.

سید رضا مقیمی متولد ۱۳۲۲ در تبریز است. پدرش در راهسازی مشغول بود اما در ۵سالگی سیدرضا به رحمت خدا رفت.

سید رضا مقیمی اصل در جوانی به خلبانی علاقمند شد، به نیروی هوایی پیوست و در انگلستان فوق لیسانس مهندسی رادار گرفت اما بعد از نیروی هوایی خارج شد و به کار تولید کالاهای تهویه مطبوع روی آورد.

مهندس مقیمی اصل علاوه بر کارخانه های تولید هواساز، به تولید لوله های مسی و محصولات معدنی هم وارد شده و هم اکنون بیش از ۱۶۰۰ خانواده از تلاشهای کارآفرینی وی، شغل و دستمزد دایم دارند.

وی در سالهای اخیر وقتش را صرف تولید کالاهای پیچیده ای کرده که در فهرست کالاهای تحریم شده ایران قرار دارند ولی با همت وی، امروز ایران در ردیف صادرکنندگان این قطعات قرار گرفته.

مهندس مقیمی در سال ۸۹ به عنوان کارآفرین برتر کشوری انتخاب شده و علاوه بر آن، خدماتش بارها مورد تقدیر مسئولان کشور قرار گرفته است.

وی همچنین به عنوان کارآفرین برتر سال ۹۵ انتخاب شدند.

درباره کارخانجات تولیدی شرکت مهراصل :

کارخانجات تولیدی شرکت مهراصل یکی از کارخانجات فعال در صنعت تهویه مطبوع کشور است و ۵۷ سال است که در حوزه تاسیسات سرمایشی، برودتی و تولید انواع تجهیزات تهویه مطبوع فعال است. این شرکت متشکل از ۱۵ کارخانه است که به صورت مستقیم برای ۱۲۸۶ نفر و به طور غیر مستقیم برای ۴۷۰۰ الی ۴۸۰۰ نفر شغل ایجاد کرده است.

این شرکت کلیه تجهیزات مربوط به تجهیزات تهویه و تبرید را تولید کرده، و برخی از آن را به بازار داخل اختصاص داده و بخشی از آن را صادر می کند.

#آشنایی_با_کارآفرینان
#مرکز_خلاقیت_و_نوآوری

@uastca_esf1bot🚩
@farhangvahonar1🚩